MUHALEFET EŞLERİNİN TİYATRO BULUŞMASI AKŞENER'E SORULDU

Ben gitmezdim Başak Demirtaş, Selvi Kılıçdaroğlu, Dilek İmamoğlu ve Canan Kaftancıoğlu’nun, Selahattin Demirtaş'ın kitabından uyarlanan bir tiyatro oyununu izlemek için buluşmalarına ilişkin soru sorulan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener 'Ben gitmezdim' dedi.
23 Ocak 2020 10:51

 Hürriyet Yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü köşesinde İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in gazetecilerle toplantısında aldığı notları aktardı.

İşte yazının ilgili bölümleri:

"TİYATRO BULUŞMASINA GİTMEZDİM"

İş geldi AK Parti ile ittifak yapıp yapmayacakları konusuna. Çünkü daha önce ‘Millet İttifakı'nı “Bir Katolik ittifakı değil” diye tanımlamıştı. Ama seçmenin bu ittifakın devamını istediğini söylemişti. Akşener, AK Parti ile ittifaka MHP'i kaşıyan bir yanıt verdi. “Bu soruyla ‘illet zillet' diyen küçük ortağı neden huzursuz ediyorsunuz?” dedi.

15 TEMMUZ İLE İLİŞKİSİ VAR MI?

“Yurtta sulh konseyi ile ilişkiniz var mı?” sorusu gelince Meral Akşener açtı ağzını yumdu gözünü. “Ne kadar uğraşırlarsa uğraşsınlar, benden bunu çıkaramazlar. Çünkü yok. Bunu da en iyi Sayın Erdoğan bilir” mi demedi, ‘yurtta sulh konseyi'nin araştırılması için önerge verdiklerini ancak reddedildiğini mi söylemedi... Elbette ki “Yurtta sulh konseyinin siyasi ayağı benim” demesini beklemiyordum ama Akşener savunma yapmak yerine meydan okumayı tercih edince tekrar başa döndük. Ben hâlâ Bahçeli'nin bu konuda ne diyeceğini önemsiyorum.

TİME TÜRK

DİYANET BÜLTENİ SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...