SON EKLENENLER

DİYANET-SEN’DEN TBMM’YE 3600 EK GÖSTERGE TEKLİFİ

3600 Ek gösterge düzenlemesini de kapsayan “Devlet Memurları Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik ile 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi TBMM’de görüşülmeye devam ederken Diyanet-Sen TBMM’ye sunduğu teklif ile farklı unvanlarda çalışıp müktesebi din hizmetleri sınıfında olanların da 3600 ek göstergeden direkt yararlanmasını istedi.
01 Temmuz 2022 15:50

6. Dönem toplu sözleşmede 2022 yılında gerekli düzenlemelerin yapılması yönünde karar alınan 3600 ek gösterge ile ilgili çalışmalarda sona gelindi. TBMM’ye sunulan teklif ile 3600 ek gösterge düzenlemesi görüşmeleri devam ediyor. Toplu sözleşme sürecinden şuana kadar gelinen noktada gerek Memur-Sen gerekse sendikamız bütün aşamalarını ve komisyon çalışmalarını yakından takip ederek 3600 ek göstergenin en kapsamlı şekilde çıkması için gayret göstermeye devam etmektedir. Söz konusu görüşmeleri yakından takip eden Diyanet-Sen, TBMM’ye sunduğu teklifle Diyanet İşleri Başkanlığı’nda farklı unvanlarda (Şef, VHKİ, Şoför, Hizmetli, Uzman, Teknik Hizmetler, Genel İdari Hizmetler…..vs) görev yapıp müktesebi din hizmeti olanların direkt olarak 3600 ek göstergeden yararlanmasını istedi.

Diyanet-Sen Genel Başkanı Ali Yıldız söz konusu teklifi AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş’a verirken 3600 ek gösterge düzenlemesinde atılan bu reformist adımın bazı noktalarda tahkim edilmesi gerektiğini belirterek “Memnuniyetin yükseltilmesi için bazı eksiklerin giderilmesi gerekiyor, belirsizliklerin netleştirilerek kapsayıcı bir hale getirilmesi hem din görevlilerimizi hem de kurumumuzda çalışan diğer personeli memnun edecektir.” ifadelerine yer verdi.

Teklifi alan Elitaş, düzenlemenin eksiklerini gidererek en kapsayıcı şekilde çıkması için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini söyledi.

SENDİKA BÜLTENİ

DİYANET BÜLTENİ SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
osman
adaletli olan dört yıllık lisans mezunu 2200 ek göstergedeki tüm memurları kapsamalı 3600 ek gösterge olayı diğer türlü büyük haksızlık ve adaletsizliktir..
SON EKLENEN HABERLER