SÜRMANŞET HABERLER
SON EKLENENLER

Fahri Kur’an Kursu Öğretileri Kadro İstiyor

Fahri Kur’an Kursu Öğreticileri Platformu Temsilcisi Saliha Şen ve beraberindeki heyet Diyanet-Sen Genel Başkanı Ali Yıldız’ı ziyaret ederek kadro taleplerini ilettiler.
26 Ocak 2023 13:23

Türkiye’nin çeşitli illerinden örgütlenerek bir araya gelen Fahri Kur’an Kursu Öğreticileri Platformu temsilcileri Diyanet-Sen Genel Başkanı Ali Yıldız’ı sendika genel merkezinde ziyaret ederek kadro taleplerini yinelediler.

Kur’an’ı öğrenmeye ve öğretmeye gönül verdiklerini ifade eden platform sözcüsü Saliha Şen, “Bizler uzun yıllardır güzel ülkemiz çeşitli yerlerinde fahri olarak çalışan fahri hocalarız. Çok kısıtlı imkanlarla elimizden geldiği kadar bu işi yapmaya çalışıyoruz. Gerek ücret gerekse izin ve diğer konularda maalesef bir çok sıkıntı yaşıyoruz. Kadrolu arkadaşlarımızla aynı işi yapmamıza ve aynı emeği vermemize rağmen onların yararlandığı bir çok haktan maalesef yararlanamıyoruz. Mesleki anlamda yeterlilik belgemiz, KPSS sınavlarından belli bir puan alma ve mülakatla alınma şartımız var. Fahri hocalarımızın bir çoğu aynı zamanda hafız. Uzun zamandır emek verdiğimiz işimizi emeğimizin karşılığını alacak şekilde yapmak istiyoruz. Sözleşmeliler kadroya alındı, vekil imamlar kadroya alındı. Bunca yıldır bu işe gönül veren, emek veren fahri hocalarımızın da kadroya alınmasını istiyoruz” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Diyanet-Sen Genel Başkanı Ali Yıldız, “Fahri ve Vekil hocalarımızın kadroya geçirilmesi konusunda sendikamız kurulduğu günden beri çaba sarf eden bir sendika.   Nitekim bu çabalar sonucu çeşitli tarihlerde fahri ve vekil hocalarımız kadroya alındı. 2004’te Diyanet-Sen’in yetkiyi almasının ardından o zamanın Başbakanı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile yapılan ilk görüşmeye Rahmetli Genel Başkanımız Ahmet Yıldız Fahri Hoclarımızı da yanına alarak gitmiş ve görüşme sonucu fahri ve vekil hocalarımız kadroya alınmıştır. Sizlerin sorunlarının farkındayız. Emeğinizin karşılığını alabilmenizi bizler de gönülden istiyoruz. Yıllardır çeşitli nedenlerle ataması yapılamadığı halde özveri ile çalışan Fahri Kur’an Kursu Öğreticilerimize sendikamız her konuda destek olmuş gerek atamalarının yapılması gerekse ücretlerinin yükseltilmesi konusunu toplu sözleşmeye, KİK ve KPDK’ya taşıyarak bu konuda girişimlerde bulunmuştur. Ücretlerinizin sosyal haklarınızın iyileştirilmesi ve kadroya geçirilmeniz hususunda yetkili sendika olarak üzerimize düşeni her zaman yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz. Sözleşmelerin ve vekillerin kadroya alınacağının açıklanması üzerine hemen “Sözleşmeli ve vekiller tamam sıra fahrilerde”şeklinde basın açıklamamızı yaptık. Sizlerin yanındayız ve kadro talebinizi gerek basın yoluyla gerek sosyal medya yoluyla gerekse siyasilerle ve kurum yetkilileri ile görüşmelerimizde sizlere kadro verilinceye kadar dile getirmeye devam edeceğiz ” ifadelerine yer verdi.

SENDİKA BÜLTENİ

DİYANET BÜLTENİ SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
SON EKLENEN HABERLER