SON EKLENENLER

Memurlar EYT'den yararlanacak mı?

Milyonlarca kişi EYT düzenlemesini beklerken son dönemde memurların EYT'den faydalanamayacağı yönünde iddialar ortaya atılmaya başlandı. Peki memurlar EYT'den yararlacak mı? Ünlü sosyal güvenlik uzmanı ve Türkiye Gazetesi yazarı İsa Karakaş bu konudaki iddialara yanıt verdi.
26 Eylül 2022 13:22

Sosyal Güvenlik Uzmanı İsa Karakaş bugünkü Türkiye Gazetesi köşesinde bu meseleye cevap verdi. Karakaş'ın yazısınnda konuyla ilgili şu değelendirmelerde bulundu:

“8 Eylül 1999 ve öncesinden beri çalışmakta olan ve çıkarılacak EYT düzenlemesinde şartları yerine getiren memur ve diğer kamu görevlilerinin EYT düzenlemesinden faydalanmamaları için hiçbir neden bulunmamaktadır. Zira böyle bir ayrım yapılması Anayasa’da dayanağını bulan eşitlik ilkesine de aykırı olacaktır. Kaldı ki Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve hükûmet yetkililerinden de memurların kapsam dışı kalacaklarına dair herhangi bir açıklama yapılmamıştır. Böyle bir ayrım yapılması hâlinde memur sendikaları da bu durumu asla kabul etmeyecektir. Diğer yandan şartları tutan memurların EYT düzenlemesinden faydalanarak emekli olması hâlinde gençlerimize de yeni istihdam imkânları açılacaktır… Netice olarak bütün okurlarımıza tavsiyemiz EYT konusunda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve hükûmet yetkililerinden bir açıklama yapılmadıkça yalan yanlış dedikodu niteliğindeki haberlere inanmamalarını öneriyoruz.”

SGKREHBERİ

DİYANET BÜLTENİ SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
SON EKLENEN HABERLER